Chcete sa niečo spýtať? Obráťte sa na odborníka +420 493 799 457

O spoločnosti

 

Firmy, ktoré sa zaoberajú maľovaním / renováciou hliníkových diskov, kladú na lakovacie nátery používané na hliníkových diskoch kolies čoraz väčšie nároky. Nezáleží už iba na tom, aby disky vyzerali dobre, ale požadovaná je aj vysoká mechanická odolnosť či odolnosť voči poveternostným vplyvom (UV žiarenie, vlhkosť, soľ či automobilové chemikálie).

Preto reagujeme na požiadavky trhu a ponúkame profesionálny systém na lakovanie / renováciu hliníkových diskov RIMCO. Ide o vertikálny systém, ktorý spočíva v nanesení troch vrstiev farby na vopred mechanicky (otryskaný, opieskovaný) alebo chemicky pripravený hliníkový disk. Jednotlivé vrstvy majú špecifické vlastnosti, pričom zároveň zabezpečujú náležité vlastnosti celého náteru. Tento systém funguje na celosvetovom trhu a osvedčil sa aj u najväčších svetových výrobcov hliníkových diskov. Značka RIMCO je dostupná v ponuke našej spoločnosti FarCo Sp. z o.o. od decembra 2019, a všetky produkty vyvíja FreiLacke, svetový líder vo výrobe lakovacích náterov pre hliníkové disky.

Skvele sa osvedčil aj v oblasti renovácie kolies z ľahkých zliatin, čo potvrdzuje vysoká popularita tejto formy maľovania v Európe, napr. vo Veľkej Británii. Vzhľadom na to, že o vizuálne výsledky sa stará tekutá základná farba, technológia maľovania si vyžaduje, aby ste mali k dispozícii obidve maliarske pracoviská – na práškovanie aj na tekutý náter. Nevyhnutnosťou je aj zahrievacia kabína, pretože tekuté farby si vyžadujú termické vytvrdenie v teplotách od 150 do 170 °C. Podklad predstavuje prášková farba so špeciálnymi vlastnosťami na báze zmesi epoxidovej a polyesterovej živice. Ďalšia vrstva, ktorá definuje vzhľad renovovaného disku, sa aplikuje v tekutej forme a je vytvrdená v kabíne. Poslednú vrstvu systému predstavuje bezfarebný lak, ktorý zároveň plní ochrannú funkciu, pričom môže byť nanášaný v tekutej, ako aj práškovej forme. Vlastnosti jednotlivých vrstiev sú uvedené v tabuľke. Jednotlivé vrstvy systému sú navrhnuté tak, aby umožňovali bezproblémovú aplikáciu, adhéziu a kompatibilitu s ďalšou vrstvou. Celý systém zabezpečuje dokonalý vizuálny efekt a plnú mechanickú a antikoróznu ochranu renovovaného disku. A k tomu pre  typické dvoj- alebo trojvrstvové práškové maľovanie, ktoré sa často používa na trhu, je táto ponuka veľkou konkurenciou vzhľadom na ekonomické, ako aj estetické dôvody.

Kontakt

RIMCO RIMS RENOVATION SYSTEM

 

RimCo distributor:

 


P.U.P. spol. s.r.o.

Prostřední Nová Ves 112

507 81 Lázně Bělohrad

CZECH REPUBLIC

tel. +420 493 799 457

e-mail: pup@pup.cz

Stránka používa súbory cookies z dôvodu poskytovania služieb. Podmienky uchovávania alebo prístupu k súborom cookies si môžete nastaviť vo vašom prehliadači.
Viac informácií nájdete v Zásadách ochrany osobných údajov.

Súhlasím